Szlakiem podkowca

Forum.Przyroda.org

Kontakt

Jolanta Węgiel
Wydział Leśny
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 28
60-651 Poznań

Mapa strony

  • Unique Visitor:290,916
  • Visitors:
    • Today:263
    • This year:373,505

 Puszcza Knyszyńska, Supraśl, gwiazdy, muzyka, nietoperze... I niekończące się wakacje. Podoba się Wam taki plan? "Batsabout" to tytuł koncertu, który zagra zespół Starsabout. Tak, nareszcie koncert na rzecz ochrony nietoperzy! 30.08.2019 r. (piątek) w Supraślu. Czasu jeszcze sporo ale już się szykujemy!

              "Batsabout" to wspólna inicjatywa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Nietoperzy oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Koncert jest imprezą towarzyszącą VI Nocy Nietoperzy w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej.

              Starsabout - niezwykły zespół rockowy, któremu pewnego dnia zagrały nietoperze... Poznajcie tę historię. Czeka na Was dobra muzyka-towarzysz, która zabiera w krajobrazy pełne emocji. Klimat ciepły, bliski, kuszący, tajemniczy - czy istnieje cokolwiek, co artystycznie może bardziej pasować do rękoskrzydłych? Ale "pisanie o muzyce jest jak wędkowanie na temat nietoperzy"*. Lepiej się ożywić, popatrzeć, sprawdzić, posłuchać, zachęcić - poszperajcie w Internecie.

https://www.facebook.com/starsabout/
https://starsabout.bandcamp.com

              I to właśnie oni -  Starsabout - zagrają na rzecz ochrony nietoperzy!  Tego jeszcze nie było, czekamy z niecierpliwością.

              No, a co robią nietoperze w końcu sierpnia? Jak zwykle - mają wiele zajęć, ale zaczynają też bardziej intensywne "muzykowanie". Okres godowy ma swoje prawa -  wiele nietoperzy zaczyna go pod koniec lata. Między innymi za pomocą dźwięków informują one wtedy otoczenie o swojej coraz doskonalszej formie miłosnej.

              Więcej informacji o koncercie:

https://www.facebook.com/events/2600985619936019/

              Do zobaczenia w Supraślu! A jeśli ktoś wybiera się na dłużej, to powinien wiedzieć, że koncert jest wydarzeniem towarzyszącym:

- VI Nocy Nietoperzy w Parku Krajobrazowym w Puszczy Knyszyńskiej / Supraśl, 30.08.2019, od godz. 17.30, https://www.facebook.com/park.krajobrazowy.puszczy.knyszynskiej/

- Supraskim obserwacjom nocnego nieba, Supraśl, 30.08.2019 r., godz. 22.30, wyjście spod Domu Ludowego w Supraślu (zapisy w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu).

 

Miłego muzykowania!

Redakcja

* - częściowo zapożyczone od jednego z wybitnych muzyków rockowych